RADOŚĆ PODRÓŻOWANIA

Wioletta w podróży
MazowieckieNaturaParki & RezerwatyPuszcza Kampinoska

Puszcza Kampinoska

Trasa: Stara Dąbrowa, Ośrodek Szkolenia Wolontariuszy – Biela – Łąki pod Borem – Posada Cisowe – Piaski Królewskie – Biela – Stara Dąbrowa, Ośrodek Szkolenia Wolontariuszy

Czas przejścia: wg. map: 7:21, wg. naszego przejścia: niecałe 6h.

Długość trasy: 28,5 km

Zaplanowana trasa trochę inaczej wyglądała, miała mieć 21 km (obrazek z lewej i https://mapa-turystyczna.pl/route/ky6r) wg. planu Posada Cisowe mieliśmy wybrać żółty szlak, ale tak się rozmowa była tak wciągająca, że … żółty szlak został przeoczony i zostało to odkryte na kilometr przed „Piaskami Królewskimi” , cóż zdarza się. Nic się nie stało, było dobre tempo, wiec dodatkowe kilometry sprawiły, że parking został osiągnięty i tak w pierwotnie wyznaczonym czasie.

Pogoda była zmienna. Rano, fajne ostre słońce i lekki przymrozek, po jakimś czasie zaczął padać śnieg, a pod koniec padała mżawka..

Dla mnie przyjemna trasa, fajnie zaczynająca i kończąca się wzniesieniami. Ostatni kawałek był powrót tym samym szlakiem, co rano. Taka pętelka;-)

Na trasie są dwa kawałki przebiegające asfaltówką, ja takich kawałków nie lubię. Po lesie mogę chodzić kilometrami, ale po asfaltówce…to jakiś koszmar. Ale na szczęście, na tej trasie tego asfaltu nie jest jakoś dużo i można go pokonać w kilka minut. Więc, mimo tego lubię tą trasę.

Przy szlaku, mija się wiele dużych mrowisk, ale na spacer mrówek jeszcze za wcześnie. W mrowiskach jest wiele dziur, to oznaka że to miejsce jest stołówką dla dzięcioła zielonego i zielonosiwego. Podobno to ich przysmak.

Na trasie prawie brak ludzi, może przez te 28 km minęliśmy z 5-6 osób, wiec dla mnie fajna trasa… pomimo tego, że łosia nadal nie zobaczyłam. Będzie trzeba zaplanować powrót;-) może kiedyś się uda.